SAHA Bülten

SAHA Bülten’e kayıt olun, Savunma, Havacılık ve Uzay sektörlerindeki gelişmelerin hiçbirini kaçırmayın

SAHA MBA Programı; SAHA İstanbul, TÜBİTAK TÜSSİDE işbirliği ile savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde faaliyet gösteren yönetici, yönetici adaylarına ve firma sahiplerine özel tasarlandı.

Sektör liderleri ve üst düzey bürokratların da bizzat eğitici olarak yer aldıkları Türkiye’nin en prestijli, odaklı ve iddialı MBA programı, öğretim ile, üretilen değerin olabildiğince fazla milli üreticimize ulaştırarak lider yöneticileri yetiştirmeyi hedefliyor. Hem kurumsal hem de aile şirketlerinin sorunlarına cevap veren program ile katılımcılar öğrendiklerini kurumlarına uygulayabiliyor. Yarattığı katma değeri her yıl daha da arttıran program 4. Dönemi kayıtlarıyla devam ediyor.

Müfredatı Dünyanın en popüler MBA programlarının içerikleri esas alınarak onlara denk düzey ve kalitede hazırlanan SAHA MBA, İş dünyasıyla temas halinde olan ve konusunda en iyi yerli ve yabancı akademisyenler, profesyonel eğitmenler ve TÜBİTAK TÜSSİDE’nin uzman kadrosu ile bu seçkin programı uyguluyor.

2022 -2023 döneminde SAHA MBA Programında; 4 temada 42 eğitim başlığı ve temalara ek İş yönetimi simülasyonu, profesyonel mentörlük ve vaka modülleri ile yaklaşık 328 saatlik ders, Sektör Liderleri ve bürokratların tecrübe paylaşım oturumları şeklinde verilen ek dersler ile yaklaşık 350 saatlik eğitim verilecek.

 4. Dönem İstanbul ve Ankara’da 30’ar kişilik kontenjan ile açılacak. Adayların ön kayıtlarının tamamlanmasının ardından özgeçmişler puanlanarak programa uygun adaylar seçilecek.

2019 yılında hayata geçirilen SAHA MBA Programının İstanbul, Ankara ve Gaziantep olmak üzere 3 merkezde düzenlenen eğitim programında 2019’dan beri 85 ayrı firmadan 200 yönetici, yönetici adayı ve firma sahibi eğitim aldı. SAHA MBA katılımcılarının dağılımları %40 genel müdür, % 25 üst yönetici adayı, % 25 yönetici aday mühendis ve % 10 ise danışman, mali müşavir gibi yöneticilik yeteneklerini geliştirmek isteyen katılımcılardan oluşmaktadır.

4’ncü MBA 2022 Eylül’de başlayacak.

SAHA MBA 2021- 2022 döneminde savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarımızın yöneticilerinden ve firma sahiplerinden oluşan 90 katılımcımız; Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali TAHA KOÇ, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal SAMİ TÜFEKÇİ, SAHA İstanbul YK Başkanı Haluk BAYRAKTAR, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih KACIR, ASELSAN YK Bşk. ve Gn. Md. Haluk GÖRGÜN, TUSAŞ Gn. Md. Prof. Dr. Temel KOTİL, Roketsan Gn. Müdürü Murat İKİNCİ, STM Gn. Müdürü Özgür GÜLERYÜZ, TUA Başkanı S. Hüseyin YILDIRIM gibi birbirinden değerli, sektörün içinde olan, dinamikleri çok iyi bilen sektör liderleri ile tecrübe aktarımları gerçekleştirilmekte.

“Dünyanın 10 MBA’den biri olmayı hedefliyoruz”

SAHA MBA Programı’na sektör yöneticilerinin ve yönetici adaylarının yoğun bir ilgi gösterdiğine dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “Türkiye’nin üst düzey yöneticilerinin, dünyanın ve Türkiye’nin önemli üniversitelerden öğretim üyelerinin yer aldığı uluslararası kaliteye sahip eğitim kadromuz ve müfredatımızla bir ilki gerçekleştiriyoruz. Katılımcılara uluslararası bir bakış açısı ile rekabet edebilme kabiliyeti kazandıran 2021 programımızı, İstanbul’da Bilim Üsküdar’da, Ankara’da Teknopark Ankara’da ve Gaziantep Sanayi Odası olmak üzere 3 merkezde gerçekleştirdik ve oldukça yoğun bir katılım aldık. Harvard, Oxford, Stanford, London Business School gibi dünyanın önde gelen okullarının aralarında bulunduğu on beş üniversitenin MBA programlarını inceleyerek hazırladığımız SAHA MBA ile 5 yılda dünyanın 10 MBA’den biri olmayı ve ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılarımızı geleceğin yöneticileri yetiştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.